Piętnastu uczniów Branżowej Szkoły I stopnia wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego zawodu ślusarza uczyć się będzie w Mostostalu Siedlce. 7 czerwca bieżącego roku prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, dyrektor ZSP nr 4 Leszek Rozbicki oraz prezes Andrzej Hojna i wiceprezes Krzysztof Kołodziejczyk podpisali Umowę „o organizacji praktycznej nauki zawodu poza szkołą”.

Zgodnie z najnowszymi zmianami w szkolnictwie, od 1 września bieżącego roku będą funkcjonowały Branżowe Szkoły I stopnia w miejsce dawnych zasadniczych szkół zawodowych – powiedział dyr. Leszek Rozbicki. Wymierną korzyścią dla uczniów, którzy będą mieli zajęcia raz w tygodniu w Mostostalu Siedlce będzie bezpośredni kontakt z maszynami i urządzeniami, którymi nie dysponuje szkoła. Będzie to też wynikająca z deklaracji prezesa Andrzeja Hojny możliwość podjęcia przez nich pracy po ukończeniu nauki – dodał dyr. Leszek Rozbicki.

Zajęcia prowadził będzie specjalnie przygotowany pracownik firmy, a ze strony szkoły będzie z uczniami opiekun. Ci uczniowie, którzy zechcą zatrudnić się w Mostostalu Siedlce i wykażą się odpowiednimi umiejętnościami zostaną na pewno zatrudnieni – powiedział prezes Andrzej Hojna.

Top

Aktualności

Więcej aktualności...