W dniach 19 i 20 października w auli Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach odbył się III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy.

Zgromadził on licznych przedstawicieli władz państwowych, dużych firm oraz świata nauki i środowisk eksperckich. Temat przewodni Szczytu brzmiał: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. Mostostal Siedlce reprezentowali Prezes Andrzej Hojna, Wiceprezes Krzysztof Kołodziejczyk, Dyr. ds. Produkcji Bogusław Lipiński i Dyr. ds. Handlowych Tomasz Borzęcki.

Wydatki na unowocześnienie i rozwój tego sektora energetycznego liczone są w dziesiątkach miliardów złotych rocznie, co jest dobrą wiadomością zarówno dla wielkich wykonawców, jak i dla lokalnych podwykonawców. Istotną rolę w realizacji projektów chce pełnić Polimex – Mostostal. Wiązałoby się to ze zwiększeniem możliwości wytwórczych Mostostalu Siedlce – powiedział podczas panelu energetycznego Prezes Polimexu-Mostostalu Antoni Józwowicz.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad Goście Szczytu uczestniczyli w Centrum Kultury i Sztuki w Gali rozdania nagród „Bursztynów polskiej gospodarki”, przyznawanych za wkład w jej rozwój. Jednym z pięciu tegorocznych laureatów statuetki został Antoni Józwowicz – Prezes Zarządu Polimexu – Mostostal S.A.

Top

Aktualności

Więcej aktualności...