Uruchomienie na początku kwietnia br. dziewięciometrowej linii cynkowniczej podniesie moce produkcyjne ocynkowni w Mostostalu Siedlce z 6 tys. ton do ponad 8 tys. ton konstrukcji stalowych miesięcznie.
W siedleckiej ocynkowni funkcjonują od czterdziestu lat dwie linie technologiczne do cynkowania ogniowego wyposażone w wanny o długości 13 m i 7 m. Obie pracują od 1978 r. Trzecia linia cynkownicza, z wanną o długości 9 m została uruchomiona na początku kwietnia 2018 r. Tak wyposażona siedlecka ocynkownia jest obecnie największą w Polsce. W najbliższym czasie znajdzie tu zatrudnienie około stu osób.
Prace zmierzające do uruchomienia linii L9 rozpoczęły się w połowie stycznia 2018 r. Zgodnie z planami jej uruchomienie nastąpiło 3 kwietnia 2018 r. Głównym celem uruchomienia jest zwiększenie mocy produkcyjnych, podniesienie jakości usług cynkowniczych oraz efektywności energetycznej procesu. W sumie, na modernizację linii 13 w 2014 r. i 7 m w 2017 r. oraz uruchomienie linii 9 m wydatki inwestycyjne wyniosły ponad 10 mln PLN.
We wszystkich wymienionych modernizacjach Mostostal Siedlce współpracował i współpracuje z włoską firmą Gimeco oraz Polimex Mostostal ZUT sp. z o.o..
Top

Aktualności

Więcej aktualności...