Plan i program studiów został przygotowany we współpracy z największymi siedleckimi firmami produkującymi głównie konstrukcje stalowe, a wśród nich z Mostostalem Siedlce.

Na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach rusza nowy kierunek studiów – Inżynieria procesów technologicznych. 3,5 letnie studia stacjonarne pierwszego stopnia łączyć będą naukę z praktyką. Oprócz zajęć dydaktycznych w programie studiów znajdują się 9-miesięczne praktyki zawodowe. Plan i program studiów został przygotowany we współpracy z największymi pracodawcami w Siedlcach, a wśród nich z Mostostalem Siedlce.

Inżynieria procesów technologicznych to studia interdyscyplinarne łączące wiedzę z informatyki, budownictwa, inżynierii materiałowej oraz inżynierii produkcji, co pozwoli w przyszłości absolwentom na sprawne dostosowywanie się do zmieniających się wymagań rynku pracy, podyktowanych rozwojem nowych technologii.

Prodziekan Wydziału Nauk Ścisłych UPH dr Danuta Kroczewska zapowiada, że absolwent tego kierunku będzie przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i elementów konstrukcyjnych, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych. Rekrutacja na studia jest prowadzona przez system internetowy, szczegółowe informacje na stronie www.wns.uph.edu.pl

Top

Aktualności

Więcej aktualności...