Z dniem 12 marca 2020 r. Pan Krzysztof Figat przejął funkcję dyrektora zarządzającego Mostostalu Siedlce sp. z o. o. sp. k. i Prezesa Zarządu Mostostalu Siedlce sp. z o. o., pozostając jednocześnie Prezesem Zarządu Polimex Mostostal S.A.

Krzysztof Figat jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej o specjalności Elektroenergetyka oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie o specjalności Ekonomika i Organizacja Produkcji.

W latach 2017 – 2018 był prezesem zarządu Spółki Enea Wytwarzanie. Odpowiedzialny był m.in. za dokońaenie budowy Bloku 11 0 mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice, a także rozpoczęcie Projektu „Budowa Bloku Gazowo-Parowego zasilanego gazem ze zgazowania węgla”.

Wcześniej pracował w PGNiG TERMIKA jako wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych, gdzie poza finansami nadzorował proces przygotowania budowy bloku gazowo-parowego w EC Żerań o mocy elektrycznej 497 MWe i max. mocy cieplnej 326 MWt.

Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w Siedlcach w Przedsiębiorstwie Energetycznym, w którym w latach 2007-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu.

Pan Krzysztof Figat od maja 2018 jest prezesem zarządu Polimex Mostostal S.A.

Top