Dnia 11 lutego 2021 r. w Naszej Firmie odbył się kiermasz charytatywny, na rzecz Antosi Dąbrowskiej, dziesięciomiesięcznej dziewczynki, u której zdiagnozowano najbardziej niebezpieczny, zagrażający życiu typ rdzeniowego zaniku mięśni (SMA 1).

Z każdym dniem choroba zabiera Antosi sprawność, czając się również na jej oddech i możliwość przełykania. Jedynym ratunkiem dla tej małej cierpiącej kruszynki jest terapia genowa, która w Polsce nie jest refundowana, a jej koszt to ok. 10 milionów zł.

Pracownicy Naszej Firmy zaangażowali się już w pomoc Antosi poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek, która trwa od połowy października 2020 r. Serdecznie wszystkim dziękujemy za każdą przyniesioną zakrętkę. To mały gest z naszej strony, ale jakże pomocny w tej trudnej walce z chorobą i czasem, gdyż lek może być podany, dzieciom z tą chorobą do wagi nie przekraczającej 13,5 kg. Niestety, z dnia na dzień sytuacja się pogarsza. Choroba postępuje w ciszy, ale efekty jej działania są coraz bardziej widoczne – Antosia przestaje robić postępy w sferze ruchowej. Mięśnie są coraz słabsze, przykurcze doskwierają coraz bardziej. Nawet uśmiech nie jest taki sam, bo mięśnie twarzy poddają się SMA.

Kolejnym krokiem pomocy ze strony pracowników Mostostalu Siedlce i Polimexu Mostostal była zbiórka do puszek i kiermasz słodkości zorganizowany w tłusty czwartek. Na kiermaszu można było skosztować wypieków domowej roboty. Pączki, faworki, pyszne babeczki, rogaliki, ciasta i ciasteczka cieszyły nie tylko oczy, ale i podniebienia wszystkich przybyłych na kiermasz. Wszystkie smakołyki własnymi rękoma upiekły i usmażyły dobre dusze – koleżanki i koledzy z Mostostalu i Polimexu.

Po raz kolejny Pracownicy nie zawiedli! Kwota, którą udało nam się zebrać, choć odrobinę zbliżyła Antosię do zebrania 10 milionów zł.

Pieniądze wrzucone do puszek dały w sumie 6.281,27 zł. Brawo dla wszystkich, którzy przyczynili się do zebrania tejże kwoty.

Całość sumy została przekazana Fundacji Siepomaga, która prowadzi zbiórkę na rzecz Antosi. Wszystkim i każdemu z osobna jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiarowane datki wrzucone do puszek.

Top