Mostostal Siedlce wchodzi w skład grupy kapitałowej Polimex-Mostostal S.A. Obecny kształt Spółki ukształtował się w 2016 roku, w wyniku przeniesienia siedleckiego zakładu do oddzielnej spółki.

Wytwórnia Lekkich Konstrukcji Stalowych hale Wytwórni Lekkich Konstrukcji Stalowych

Firma Mostostal Siedlce rozpoczęła działalność w 1973 roku jako Wytwórnia Lekkich Konstrukcji Stalowych. Pod koniec lat 70-tych uruchomiona została produkcja konstrukcji stalowych (1975), krat pomostowych (1977) oraz ocynkownia ogniowa w Siedlcach (1978).

Pomiar elementów regałów wysokiego składowania
Przełom wieków to dla Mostostal Siedlce czas zmian i postępu:
  • 1993 – prywatyzacja przedsiębiorstwa, działalność rozpoczyna Mostostal Siedlce S.A.
  • 1997 – Mostostal Siedlce debiutuje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
  • 1999 – większościowy pakiet akcji Mostostalu Siedlce kupuje Polimex-Cekop, którego historia działalności sięga 1945 roku
  • 2004 – fuzja Polimexu-Cekopu i Mostostalu Siedlce, po której powstaje Polimex-Mostostal Siedlce S.A.
  • 2006 – zmiana nazwy spółki na Polimex-Mostostal S.A.
  • 2016 – wydzielenie ze struktury Polimex-Mostostal S.A. zakładu w Siedlcach jako Mostostal Siedlce Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. k.
Hale zakładowe Z1, Z2 i Z3

Dzięki uruchomieniu nowych sterowanych komputerowo linii technologicznych do produkcji krat pomostowych Mostostal Siedlce stał się ich największym producentem w Polsce i jednym z czołowych w Europie. Na długiej liście naszych odbiorców znajdują się największe polskie firmy budowlane. Kraty naszej produkcji znalazły zastosowanie w tak znanych inwestycjach jak nowy terminal portu lotniczego w Poznaniu, czy gmach największej i najnowocześniejszej w Polsce Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie.

Suwnice

Najwyższą jakość oferowanych przez nas wyrobów i usług potwierdzają posiadane Certyfikaty Zintegrowanego Systemu obejmujące normy: ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001, OHSAS 18001, PN-EN ISO 3834, EN 1090. Zakład Krat Pomostowych jest posiadaczem Aprobaty Technicznej ITB oraz znaku “B” dla krat pomostowych i stopni schodowych. Firma nasza już sześciokrotnie otrzymała prestiżowy Medal Europejski za wyrób i usługi, przyznawany wspólnie przez Komitet Integracji Europejskiej i Bussiness Center Club. W 2000 roku Zakład Krat Pomostowych został wyróżniony Medalem Europejskim.

stary Biurowiec Mostostal Siedlce

Wszystko to składa się na obraz Spółki dynamicznej, korzystającej z wieloletnich doświadczeń w celu wyjścia naprzeciw rosnącym potrzebom i wymaganiom Klientów. Posiadany potencjał grupy kapitałowej umożliwia realizację nawet największych przedsięwzięć inwestycyjnych.

Biurowiec Mostostal Siedlce
Top